Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminne Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Lubochni

Lubocheńska Baśń

Gminne Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Lubochni otrzymało grant na realizację Projektu pt. "Lubocheńska Baśń" finansowany ze Śródków Łódzkiego Domu Kultury - Instytucji Samorządu Województwa Łódzkiego w ramach Programu Współorganizacja Projektów Kulturalnych na terenie  Województwa Łódzkiego.

Projekt skierowany jest do 50 osobowej grupy uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i dorosłych z gminy Lubochnia.W ramach realizacji projektu odbędą się warsztaty literackie, teatralne, wokalne, plastyczne  oraz kurs projektowania i szycia stroju.Warsztaty literackie będą odbywać się w sierpniu w Gminnym Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej w Lubochni. Dziesięciu uczestników warsztatów stworzy baśń o Lubochni, w której nawiążą do  historii naszego regionu  oraz do postaci  związanych niegdyś z gminą Lubochnią, a mianowicie króla Władysława Jagiełło, Andrzeja Frycza Modrzewskiego i Wojciecha Bogusławskiego. Prawdziwa historia przeplatana będzie wątkami baśniowymi   wymyślonymi przez uczestników warsztatów. Na podstawie stworzonej baśni powstanie scenariusz do przedstawienia teatralnego. Warsztaty poprowadzi doświadczony nauczyciel języka polskiego, reżyser teatralny, założyciel amatorskiego teatru lubocheńskiego, „Lubocheńska Baśń” zostanie wydana w formie broszury wzbogacona ilustracjami wykonanymi podczas warsztatów plastycznych .

Warsztaty teatralne będą odbywać się w miesiącu wrześniu i październiku  w sali widowiskowej w Gminnym Centrum Kultury     w Lubochni .W warsztatach teatralnych weźmie udział 15 osób, które  wspólnie pod okiem osoby prowadzącej napiszą scenariusz przedstawienia teatralnego pt. „Lubocheńska baśń” podsumowujący projekt. Warsztaty poprowadzi je doświadczony instruktor teatralny z wieloletnim stażem i doświadczeniem w pracy  z dziećmi , młodzieżą i osobami dorosłymi. Zajęcia mają na celu rozwój umiejętności aktorskich, opanowanie lęku oraz pokonanie tremy podczas wystąpień przed publicznością.

Warsztaty wokalne odbywać się będą w miesiącu wrześniu i październiku .W zajęciach weźmie udział pięciu uczestników. Warsztaty poprowadzi muzyk, kompozytor, autor tekstów do piosenek, jednocześnie lider zespołu disco polo. Zajęcia mają na celu rozwój zdolności wokalnych. Warsztaty odbywać się będą w Sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury w Lubochni. Uczestnicy tych warsztatów efekt swojej pracy zaprezentują w finałowej części projektu.

Warsztaty plastyczne odbywać się będą w miesiącu październiku .Uczestnicy warsztatów pod okiem instruktora wykonają scenografię: dekoracje, kostiumy, rekwizyty, charakteryzację postaci (maski) do przedstawienia podsumowującego projekt. W tych warsztatach weźmie udział piętnaście uczestników. Do wykonania scenografii użyte zostaną różne materiały w tym surowce wtórne (np. maski dla aktorów przedstawienia będą wykonane własnoręcznie techniką „paper mache”).Warsztaty plastyczne będą się odbywały w Świetlicy Wiejskiej w Brenicy. Na warsztatach uczestnicy wykonają również lustracje do „Lubocheńskiej Baśni”

Kurs projektowania i szycia  stroju odbędzie się w miesiącu październiku, na którym zostaną zaprojektowane i wykonane kostiumy do przedstawienia . W kursie weźmie udział  pięć osób.  Warsztaty poprowadzi  doświadczony krawiec odzieży damskiej, męskiej, lekkiej i ciężkiej. Kurs będzie się odbywał w Świetlicy Wiejskiej w Brenicy. Uczestnicy wszystkich warsztatów będą mieli zapewnione ciepłe i zimne napoje oraz słodki poczęstunek.  Efektem pracy wszystkich grup będzie przedstawienie teatralne  podsumowujące projekt. Praca podczas warsztatów ma na celu integrację uczestników, wspólne zaangażowanie w trakcie realizacji finałowego przedsięwzięcia. Premierę spektaklu planujemy na dzień 5 listopad 2016 r na scenie Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Lubochni. Dodatkowo do obejrzenia spektaklu zaprosimy uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego oraz Gimnazjum Publicznego w Lubochni. Realizacji całego projektu będzie towarzyszyć szeroka promocja poprzez dokumentację fotograficzną oraz filmową.

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Luty 2023
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

Imieniny