Wakacje z Centrum

Nie trzeba wyruszać w dalekie podróże, by spędzić ciekawe wakacje. Przekonały się o tym dzieci biorące udział w „Wakacyjnych warsztatach” organizowanych przez Gminne Centrum Kultury i Bibliotekę Publiczną w Lubochni. Zajęcia okazały się atrakcyjnym sposobem na spędzenie wolnego czasu, a także doskonałą metodą na nudę!
W dniach 4-29 lipiec 2016 roku Gminne Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Lubochni, jak co roku, zorganizowali wakacyjne zajęcia dla dzieci w wieku 5-12 lat. W warsztatach wzięło udział 60 dzieci z naszej gminy w dwóch 30-osobowych grupach, przez dwa tygodnie, każda. Zajęcia były realizowane od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 – 14.00. Warsztaty odbywały się na stadionie sportowym w Lubochni, w budynku LKS-u, jak też w sali Gminnego Centrum Kultury w Lubochni. Podczas pierwszych zajęć dzieci wzajemnie się poznawały i wspólnie z opiekunami czytali regulamin, w którym zawarte zostały punkty dotyczące zachowania na zajęciach w grupie i ostrożności podczas wspólnych gier i zabaw. Opowiadały o sobie, czym się interesują co lubią robić.
W ramach warsztatów dzieci brały udział w zajęciach sportowych: piłka nożna, siatkówka, najmłodsi natomiast korzystali z placu zabaw. Codziennie odbywały się również zajęcia plastyczne, podczas których dzieci miały do wykonania m.in. figurki z masy solnej, witraże z rolek po papierze, kamienne buźki, papierowe potwory, balonowe angry birds, kartonowe makiety pt. „Lubochnia przyszłości”, i wiele, wiele innych. Dodatkową atrakcją był przyjazd Teatru „Maska”, który zaprezentował sztukę pt. „Warzywa i owoce mają czarodziejskie moce”. W ramach warsztatów odbyły się również wycieczki do Grot Nagórzyckich i Skansenu Rzeki Pilicy oraz do Planetarium w Łodzi. Trzecia wycieczka natomiast odbyła się do Inowłodza w celu zwiedzenia Kościoła św. Idziego jak również ruin zamku królewskiego.
Ponadto każdego dnia uczestnicy zajęć mogli liczyć na poczęstunek, typu: bułki z jagodami, pączki, samodzielnie wykonywane kanapki, kiełbaski z grilla, batony, jogurty, owoce i soki. Ostatniego dnia zajęć odbyła się dyskoteka, wspólne malowanie kredą, turniej gry w piłkę nożną i siatkówkę. Nad bezpieczeństwem dzieci czuwały panie z Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Lubochni.
Przeprowadzone spotkania potwierdziły, że wakacje nie muszą być nudne. Dzieci oprócz niezapomnianych chwil, nowych przyjaźni i wspomnień, wyniosły z zajęć dużą dawkę wiedzy językowej, kulturowej oraz przyrodniczej. Na zakończenie zajęć, dzieci otrzymały pamiątkowe zdjęcia.
Organizatorzy warsztatów życzą wszystkim dzieciom na kolejne dni wakacji dużo słońca, zabawy i wspaniałego wypoczynku.

Inowłódz

Utworzono dnia 12.07.2016, 11:36