Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminne Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Lubochni

Jarmark Bożonarodzeniowy oraz Mikołajki

Utworzono dnia 13.12.2022

W minioną niedzielę 11 grudnia 2022 r. na Placu w centrum Lubochni odbył się Gminny Jarmark Bożonarodzeniowy. Organizatorem imprezy była Gmina Lubochnia,  oraz Gminne Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Lubochni, we współpracy z Kołami Gospodyń Wiejskich i Stowarzyszeniem Rozwoju Małcza "Różanecznik" z Gminy Lubochnia.

W Jarmarku udział wzięli: Koła Gospodyń Wiejskich, twórcy ludowi i rękodzielnicy z terenu naszej gminy, powiatu oraz województwa

- Na naszym jarmarku, każdy z odwiedzających znalazł coś wyjątkowego dla siebie. Wybór był duży i różnorodny. W ten zimowy dzień, na każdego czekała gorąca zupa grzybowa, świąteczna herbata z goździkami oraz słodkości przygotowane przez nasze gospodynie. Kulinaria to jednak nie wszystko. Świąteczne dekoracje, które można zawiesić nie tylko na choince można było zakupić od Kół Gospodyń Wiejskich, rękodzielników i twórców ludowych”.  – mówi Justyna Łomża – Dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Lubochni.

Warto zaznaczyć, że podczas jarmarku uczniowie ZSP w Lubochni oraz Publicznego Przedszkola nr 1 w Lubochni, z pomocą rodziców, przygotowali stoisko z dekoracjami świątecznymi i smakołykami, a dochód ze sprzedaży przeznaczyli na leczenie swojego kolegi, Jasia.

Imprezą towarzyszącą były „Bajkowe Mikołajki” dla najmłodszych mieszkańców gminy Lubochnia. Salę widowiskową Gminnego Centrum Kultury wypełniło ponad 150 dzieci.

W pierwszej części spotkania na dzieci czekał Teatr „Bajaderka”, który przyjechał ze sztuką pt. „Świąteczny list”. Dzieci zachwycone spektaklem, chętnie śpiewały i tańczyły podczas przedstawienia. Na zakończenie nagrodziły artystów wielkimi brawami.

Następnie na scenie pojawił się Mikołaj z prezentami dla każdego.

– Spotkanie z Mikołajem to jedno z najbardziej ekscytujących przeżyć dla każdego dziecka. Święty Mikołaj, choć pojawia się tylko raz w roku, to dobrze zna wszystkie lubocheńskie dzieci, a co ważne, nie zapomni ich odwiedzić w tym przedświątecznym okresie – mówi dyrektorka GCK w Lubochni Justyna Łomża. 

Na zakończenie wszystkie dzieci bardzo chętnie robiły sobie pamiątkowe zdjęcia z Mikołajem. A Mikołaj obiecał dzieciom, że na pewno wróci do nich za rok.

Patrząc na ilość osób uczestniczących zarówno w Jarmarku, jak i mikołajkowym spotkaniu, organizacja tego rodzaju imprez utwierdza organizatorów w przekonaniu, że  warto kontynuować tego typu wydarzenia dla mieszkańców gminy Lubochnia.  

Jarmark Bożonarodzeniowy oraz Mikołajki

Utworzono dnia 13.12.2022, 12:42

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Luty 2023
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

Imieniny