Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminne Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Lubochni

AKTUALNOŚCI, strona 5:

Koncert Strażackich Orkiestr Dętych dla Niepodległej

Utworzono dnia 21.06.2018

17 czerwca w Spale odbył się Koncert Strażackich Orkiestr Dętych zatytułowany „dla Niepodległej”. Inicjatorami tego wyjątkowego patriotycznego wydarzenia zorganizowano z okazji 100 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości byli: Oddział Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP oraz Wójt Gminy Inowłódz.

Strażacy zrzeszeni w Jednostkach Ochotniczych Straży Pożarnych nie tylko gaszą pożary, stoją na straży bezpieczeństwa ludności lokalnej, ale także aktywnie uczestniczą w życiu społecznym i kulturalnym. W niedzielne popołudnie na scenie w centrum Spały zaprezentowały się dwie strażackie orkiestry dęte oraz dwa chóry. Wszystkich powitał Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP Pan Tadeusz Cisowski a koncert poprowadził Wójt Gminy Inowłódz Pan Bogdan Kącki.

Po wspólnym wykonaniu hymnu państwowego na scenie zaprezentowała się Strażacka Orkiestra Dęta z Gminy Rokiciny, następnie zaśpiewał Chór Gminy Lubochnia. W dalszej kolejności wystąpił Chór Gminy Inowłódz wspólnie z zespołem „Cekinki”, po czym na scenie można było zobaczyć i usłyszeć występ Orkiestry Dętej z Żelechlinka.

W Patriotycznym repertuarze usłyszeć można było m.in. „Rotę”, „O mój rozmarynie”, „Wojenko, wojenko”, „My pierwsza brygada” i wiele innych.

Noc Bibliotek 2018

Utworzono dnia 19.06.2018

NOC BIBLIOTEK 2018

  Za nami Noc Bibliotek. Jest to już czwarta edycja ogólnopolskiej, wieczorno-nocnej imprezy, która promuje czytelnictwo i biblioteki. Organizatorem Nocy Bibliotek jest Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Nasza biblioteka  co roku uczestniczy w tym przedsięwzięciu. W tym roku w spotkaniu udział wzięły przedszkolaki, uczniowie, młodzież oraz dorośli.

W Gminnym, Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej w Lubochni  "Noc Bibliotek" odbyła się z lekkim opóźnieniem, bo dopiero 15 czerwca ( nie według planu 9.VI.) o godz. 17.00 i trwała do późnych godzin wieczornych. Po oficjalnym rozpoczęciu akcji „Nocy Bibliotek” przez dyrektor Centrum Kultury- Justynę Łomżę, nastąpiło zapoznanie się uczestników, zabawy integracyjne, by potem wspólnie wyruszyć na terenowe kalambury. Każda drużyna miała za zadanie odnalezienia wszystkich wskazówek wraz z wytycznymi do odgadnięcia hasła oraz ukrytych skarbów.

Po powrocie z pleneru, był słodki poczęstunek dla wszystkich. Po krótkim odpoczynku najmłodsi uczestnicy akcji przemienili się w swoich ulubionych bohaterów z bajek, czyli poddali się „bohaterskiej charakteryzacji” własnoręcznie bądź z pomocą uzdolnionych plastycznie bibliotekarek. Wspólnie czytaliśmy fragmenty naszych ulubionych bajek. Opisy bohaterów ułatwiły nam wykonanie naszej przemiany w postacie z książek.

Dla chłopców zorganizowano  turniej piłki nożnej, jako rozgrzewkę przed Mistrzostwami Świata w Piłce Nożnej.

Podczas meczu dziewczynki ochoczo kibicowały drużynom, wymyślały hasła i śpiewały piosenki dopingujące naszych dzielnych piłkarzy.

Na zakończenie wszyscy wspólnie miło spędzili czas przy ognisku piekąc kiełbaski i grając w gry słowne. Wieczorne spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe zakładki do książek z hasłem tegorocznej akcji "RzeczpospoCzyta”  oraz dyplomy za aktywny udział w „Nocy Bibliotek”.

Nocy towarzyszyła akcja „ Bookcrossingu”” oraz kiermasz książek. Poprzez uczestnictwo w tej imprezie dzieci miały okazję poznać nieco inne oblicze biblioteki w nocnej odsłonie.

Mam nadzieję, że przekonaliśmy wszystkich, że Biblioteka to nie tylko promowanie kultury słowa pisanego i zachęcanie do czytania, ale także miejsce komunikacji społecznej i miłych spotkań – że biblioteka to miejsce dla każdego, dużego i małego.

Wszystkim osobom biorącym udział w Nocy Bibliotek oraz zaangażowanym w jej organizację serdecznie dziękujemy!

czytaj dalej na temat: Noc Bibliotek 2018

Noc Bibliotek 2018

Utworzono dnia 19.06.2018

Wakacje z Centrum Kultury

Utworzono dnia 19.06.2018

Ochrona Danych Osobowych

Utworzono dnia 25.05.2018

OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego...

czytaj dalej na temat: Ochrona Danych Osobowych

Tłusty Czwartek w Białobrzegach

Utworzono dnia 14.03.2018

Chór Centrum

Utworzono dnia 14.03.2018

warsztaty z haftowania - 60+

Utworzono dnia 26.10.2017, 11:31

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Październik 2019
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Imieniny